basen na żoliborzu

Wizyta na basenie – doskonały sposób na relaks

Mówi się, że stres jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości naszych czasów. Ogólnie można go zdefiniować jako połączenie fizycznych, psychicznych i emocjonalnych odczuć wynikających z presji, zmartwień i ciągłego niepokoju. Istnieje wiele opcji walki z tą dolegliwością, ale niektóre z najbardziej zalecanych to te oparte na pozytywnym wpływie wody na nasz organizm, tak więc jednym z najlepszych miejsc, w którym można się zrelaksować, jest basen! Oto jak spędzić relaksujący czas będąć na basenie.

Relaksujące działanie sportów uprawianych na basenie

Uprawianie jakiegokolwiek sportui  ćwiczeń w basenie pomaga złagodzić stres na kilka sposobów. Po pierwsze, poprzez uwalnianie adrenaliny, która jest wytwarzana w większych ilościach po 10 minutach ciągłej aktywności w wodzie. Innym sposobem jest produkcja endorfin, które są stymulantami i powodują uczucie szczęścia. Jakie sporty wodne warto uprawiać? Basen na Żoliborzu ma odpowiednią infrastrukturę do uprawiania klasycznego pływania, ale także modnego ostatnio aqua aerobiku, czy piłki wodnej dla osób szukających nowego hobby. Dla najmłodszych znajdą się liczne zjeżdżalnie i bezpiecznie atrakcje.

Korzyści płynące z hydromasażu w jacuzzi

Korzyści, jakie hydromasaż w jacuzzi przynosi ludzkiemu ciału, zostały naukowo udowodnione i są bardzo zróżnicowane. Dzięki jego zastosowaniu stymulowane jest krążenie krwi i dotlenienie komórek, eliminowane są toksyny, łagodzone są bóle reumatyczne, skóra jest doskonale nawilżona i ma pozytywny wpływ na eliminację toksyn i eliminację bólów reumatycznych.

Lewitacja w basenie jako sposób na relaks

Zanurzone w wodzie basenu ciało waży jedną dziesiątą swojej normalnej wagi. W takich warunkach ciało bez mniejszego problemu utrzymuje się na powierzchni wody, przez co stawy uwolnione zostają od nacisków powodowanych przez siły przyciągania ziemskiego, którym są normalnie poddawane, generując bardzo pozytywne uczucie relaksu.

Redukująca stres wizyta w saunie i kąpiele kontrastowe

Korzystanie z sauny wiąże się z korzyściami takimi jak: detoksykacja skóry, oczyszczenie dróg oddechowych, poprawa przepływu krwi, mocniejsza praca serca i przygotowanie do dobrego snu – wszystko to sprawia, że jesteśmy mniej zestresowani i pełni życiowego wigoru.

Wizytę w saunie warto zakończyć krótką aplikacją zimnej wody, zwanej „kąpielą kontrastową”. Polega ona na maksymalnym spędzeniu 15 minut w saunie, po czym należy szybko wejść do chłodnej wody o temperaturze 18-20°C, lub można skorzystać z kubła zimnej wody dostępnego przy wejściu do sauny. Ta nagła zmiana temperatury powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co wzmacnia korzystny wpływ gorącej wody na krążenie i z kolei wywołuje silną reakcję uwalniającą od stresu.

Podsumowując

Oprócz standardowego basenu warto skorzystać z atrakcji takich jak: jacuzzi, sauna, hydromasaż, czy zjeżdżalnie, aby w pełni wykorzystać czas spędzony na basenie i się z relaksować.

 

You May Also Like

motorówka

Jakie zalety ma posiadanie łódki motorowej?

Liny alpinistyczne

Liny alpinistyczne – podstawowe rodzaje i sposoby wykorzystania

Butelki szklane a bidony z tworzywa – porownanie rozwiazan

Butelki szklane a bidony z tworzywa – porównanie rozwiązań

Kinesiotaping – na czym polega terapia i jakie daje efekty

Kinesiotaping – na czym polega terapia i jakie daje efekty?