Butelki szklane a bidony z tworzywa – porownanie rozwiazan

Butelki szklane a bidony z tworzywa – porównanie rozwiązań

Badania wykazują, że u ok. połowy populacji spożycie płynów jest minimalne lub niewystarczające. Niezależnie od wieku, płci czy stopnia aktywności fizycznej należy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Ludzkie ciało nie magazynuje wody, dlatego niezwykle istotne jest jej stałe uzupełnianie. Niestety regularne nabywanie wody butelkowanej jest stosunkowo drogie i ma negatywny wpływ na środowisko (duże zużycie jednorazowych, plastikowych opakowań). Rozwiązaniem tego problemu są butelki szklane i bidony z tworzywa sztucznego.

Butelki szklane

Nowoczesne butelki szklane stanowią bardzo ekologiczny sposób na zabranie ze sobą wody pitnej w miejsca, w których dostęp do niej jest nieco ograniczony. W przeciwieństwie do jednorazowych, plastikowych butelek z wodą mineralną czy źródlaną, w tym przypadku korzystamy wielokrotnie z pojedynczej butelki. Warto przy tym podkreślić, że szkło świetnie nadaje się do recyklingu. Niewątpliwie już na pierwszy rzut oka widoczne są korzyści ekonomiczne płynące z tego rozwiązania – zakup takich akcesoriów to stosunkowo niewielki wydatek, a koszty uzupełniania butelki są praktycznie zerowe.

Współczesne butelki wytwarzane są przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak szkło boro-krzemowe. Zakrętki do butelek szklanych wykonywane są natomiast ze stali nierdzewnej oraz polipropylenu, gwarantując tym samym szczelne i hermetyczne zamknięcie. Zakrętki do butelek szklanych, tak samo, jak same butelki nie wpływają na smak, zapach i konsystencję napoju. Akcesoria tego typu można myć w zmywarce oraz napełniać gorącą wodą. Warto podkreślić, że współczesne butelki szklane projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami, ale zachowują przy tym swoją ergonomiczność i funkcjonalność. Ciekawe, nowoczesne wzornictwo i niebanalna kolorystyka sprawia jednak, że świetnie nadają się do szkoły, pracy czy na siłownię.

Bidony z tworzywa – kompromis pomiędzy szkłem a plastikiem

Bidony z tworzywa mogą stanowić pewien kompromis pomiędzy butelkami ze szkła a jednorazowymi opakowaniami PET. Podobnie jak butelki szklane, zostały stworzone z myślą o ochronie środowiska. Kierując się wyłącznie kwestią ekologii, można dostrzec, że recykling tworzyw sztucznych jest trudniejszy od szkła. Jednakże wielokrotne użycie tej samej butelki znacząco ogranicza ogólne zużycie jednorazowych, plastikowych opakowań. Bidon tego typu niewątpliwie jest trwalszy i bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem możemy zabrać go na siłownię, spacer, rower czy wycieczkę wysokogórską, bez większych obaw o jego uszkodzenie. Na szczególną uwagę zasługują butelki BPA free, które wytwarzane są z najwyższej jakości kopoliestru Eastman Tritan, niezawierającego szkodliwego dla zdrowia Bisfenolu A. Dzięki wykorzystaniu tworzyw sztucznych użytkownik może dopasować design butelki do swojego gustu i preferencji. Dostępne są zarówno klasyczne modele w stonowanych kolorach, jak i butelki z barwnymi, skomplikowanymi wzorami. Wybierając butelki bpa free tritan, można dobrać pojemność bidonu do własnych potrzeb (400ml, 600ml i 800ml). Warto podkreślić, że bidony z tworzywa będą znacznie lepszym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży, ze względu na wzmożoną eksploatację i podwyższone ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych.

W trosce o swoje zdrowie warto zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe nawodnienie organizmu. Decydując się na wodę butelkowaną, należy mieć jednak na uwadze fakt, iż środowisko naturalne każdego dnia jest nadmiernie zanieczyszczane plastikiem. Butelki szklane czy bidony z tworzywa tritan, stanowią bardzo funkcjonalną i estetyczną, a przy tym ekologiczną alternatywę dla opakowań jednokrotnego użytku.

You May Also Like

motorówka

Jakie zalety ma posiadanie łódki motorowej?

basen na żoliborzu

Wizyta na basenie – doskonały sposób na relaks

Liny alpinistyczne

Liny alpinistyczne – podstawowe rodzaje i sposoby wykorzystania

Kinesiotaping – na czym polega terapia i jakie daje efekty

Kinesiotaping – na czym polega terapia i jakie daje efekty?