silikon lakma

Silikon Lakma – dlaczego jest tak ceniony?

Silikon Lakma należy do uszczelniaczy o elastycznym charakterze i octanowym systemie utwardzania. Przy jego zastosowaniu możemy bez problemu uszczelnić powierzchnie, na które oddziałuje wilgoć. Sprawdzi się też znakomicie w łączeniach elementów, które mają kontakt z tłuszczem, olejami, kwasami, środkami czystości oraz detergentami. Jest odporny na promieniowanie UV oraz wysokie i niskie temperatury.

Uniwersalne zastosowanie

Silikony Lakma stosuje się bardzo często przy szkleniu inspektów ogrodniczych oraz uszczelnianiu ścianek działowych, framug, okien oraz drzwi. Dzięki tego rodzaju produktom bez problemu uszczelnimy miejsca narażone na działanie wody słodkiej i morskiej. To właśnie dzięki swoim unikalnym właściwościom silikon Lakma jest stosowany przy przedsięwzięciach związanych z basenami, jachtami i urządzeniami portowymi. Poza tym używa się go podczas uszczelniania urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych i wentylacyjnych. Bardzo dobrze sprawdzi się również podczas prac dekarskich przy zabezpieczaniu rynien i rur spustowych. Silikony Lakma idealnie się sprawdzą przy spoinowaniu świetlików, inspektów ogrodniczych, szklarni, i kolektorów słonecznych.

Proces przygotowawczy

Przed przystąpieniem do użycia silikonu Lakma należy wcześniej dokładne oczyścić podłoże. Dzięki temu zapewnimy maksymalną siłę działania produktu. Z pewnością materiał ten okaże się niezastąpiony podczas przedsięwzięć związanych z mocowaniem terakoty, glazury, szkła czy ceramiki. Jeśli powierzchnia łączona zostanie idealnie wyczyszczona, wówczas możemy mieć pewność, że wszystko będzie bardzo dobrze do siebie przylegać. Zanim więc przystąpimy do działania, powierzchnia łączona musi być oczyszczona z rdzy, tłuszczu, kurzu, pyłu i innych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na przyczepność. Zabrudzone powierzchnie najlepiej odtłuścić za pomocą alkoholu lub benzyny ekstrakcyjnej. Miejsca, które uległy korozji, trzeba wyczyścić szczotką drucianą, a następnie odpowiednio zabezpieczyć.

Praca z silikonem

Kiedy planujemy pracę z silikonem Lakma, należy wcześniej użyć taśmy maskującej w celu zabezpieczenia obrzeży. Powinniśmy również usunąć pozostałości po wcześniejszych procesach uszczelniających. Jeśli mamy to już za sobą, wystarczy odpowiednio przyciąć końcówkę kartusza, na gwint nakręcić aplikator i obciąć go pod takim kątem, by można było swobodnie prowadzić prace uszczelniające. Nałożony silikon wygładzamy szpachelką zamoczoną w roztworze mydlanym.

Silikon Lakma jest produktem o uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzi się w niewielkich pracach domowych jak i poważnych przedsięwzięciach budowlanych. Będzie niezastąpiony we wszelkich działaniach związanych z uszczelnianiem różnorakich powierzchni ogrodniczych i dekarskich.

You May Also Like

dom

Dlaczego warto mieszkać w domu?

hydroizolacja fundamentow

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest ważna?

drogi dojazdowe

Drogi modułowe – kiedy są stosowane?

Renowacja mebli

Renowacja mebli – co będzie Ci potrzebne?