Dobry laptop biznesowy

Długo oczekiwany Dell XPS 9300 nareszcie dostępny!

Rok 2021 zaczyna się całkiem obiecująco pod względem premier na rynku sprzętu elektronicznego. Amerykański producent komputerów, firma Dell zapowiedziała premierę najnowszego swojego produktu – Dell XPS 9300. Laptop ten, określany również jako XPS 13, jak zapowiadają jego twórcy, będzie bił o głowę starsze modele z tej serii. Poza lepszą specyfikacją producenci zadbają również o mniejsze wymiary laptopa. Nic więc dziwnego, ze jeszcze na długo przed premierą został on okrzyknięty mianem najlepszego z dostępnych na rynku laptopów dla klienta biznesowego. W czym tkwi jego tajemnica?

Dell XPS 9300 – nowy, czyli jaki?

Najświeższy model z serii XPS ma być wydajniejszy, mniejszy oraz lżejszy. Jego producent dołożył wszelkich starań, by stanowił on połączenie estetyki i funkcjonalności. Kilka miesięcy ciężkiej pracy zaowocowało w stworzeniem małego dzieła sztuki. Tym modelem firma Dell postawiła na design – eleganckie i ultranowoczesne wzornictwo bez wątpienia stanowi olbrzymi atut tego modelu. Ponadto został on również wyposażony w bezramkowy ekran o średnicy 13,4 cala. Jego matryca działa także na dotyk.

To jeszcze nie wszystko. Laptop został wyposażony w szerszą klawiaturę oraz nowy, większy touchpad. Kamerka urządzenia została natomiast ponownie ulokowana nad ekranem komputera. Użytkowników ucieszy również obudowa urządzenia wykonana z materiałów takich jak: włókno węglowe, frezowane aluminium i tkanina z włókna szklanego. To właśnie one odpowiadają za wyjątkowo wysoką wytrzymałość sprzętu. Ponadto jest także wysoce odporny na zabrudzenia – jego obudowa nie zbiera odcisków palców.

Nowy Dell XPS 13 – specyfikacja techniczna

Zmiany dotknęły również właściwości technicznych urządzenia. Wszystko dzięki zastosowaniu znacznie lepszego procesora. W tym modelu pojawia się Intel Core 10 „Ice Lake”, a dodatkowo również 32 GB pamięci (i to czterokrotnie!) oraz nośnik o pojemności nawet do 2 TB! Tak wyposażonemu laptopowi przyznano już nawet certyfikat Project Athena.

Niestety Dell XPS 9300 posiada również kilka wad. Sprzęt posiada tylko 2 złącza Thunderbolt, wejście na audio oraz na czytnik kart microSD. Brak jednego z dotychczasowych portów, firma Dell rekompensuje baterią o mocy 52 Wh, która pozwoli na 19 godzin pracy bez ładowania.

Dell XPS 9300 – jak prezentuje się na tle konkurencji?

Zdaniem wielu maniaków komputerowych model ten nie ma sobie równych jeżeli chodzi o 13-calowe ultrabooki, jakie są dostępne na rynku. Firma Dell poczyniła niesamowicie duży progres, w stosunku do wcześniejszych laptopów z serii XPS. Zakup tego komputera jest więc rozsądną inwestycją. Mało który producent laptopów oferuje tyle samo w tej cenie. Solidne wykonanie i wysoka funkcjonalność to tylko podstawowe zalety tego sprzętu. Nowy Dell XPS 9300 został zaprojektowany w taki sposób, by zniewalał już od pierwszego momentu. Na uwagę zasługuje jego wyjątkowy design, a w tym wykonany ze srebrnego, matowego aluminium, spód.

źródło: Grabthelap.com – laptopy sklep online

You May Also Like

Prasa krawedziowa

Prasa krawędziowa – hydrauliczna czy hybrydowa?

premiery gier na PlayStation

Co nowego w świecie gier? Marcowe premiery gier na PlayStation

System rurowy

System rurowy dla branży spożywczej – postaw na Jacob!

pokrowiec na telefon

Jak zadbać o swój telefon? – poradnik