pokrowiec na telefon

Jak zadbać o swój telefon? – poradnik

Nie da się ukryć, że smartfon odgrywa bardzo istotną rolę w naszym życiu. W dzisiejszym świecie telefon nie służy bowiem już tylko do komunikacji z innymi osobami. Dla wielu z nas jest on bowiem również narzędziem pracy oraz źródłem rozrywki. Należy jednak pamiętać, aby użytkować go w odpowiedni sposób. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dłużej jego możliwościami bez konieczności wymiany na nowy model. Oto kilka praktycznych porad, które mogą okazać się w tym przypadku pomocne.

Zabezpieczenie ekranu

Wraz z zakupem nowego smarfona powinniśmy wyposażyć się w szkło hartowane. Tym sposobem unikniemy zbędnego stresu związanego z kosztowną wymianą wyświetlacza (np. w przypadku iPhone’ów musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie kilkuset złotych). To niedroga inwestycja, która skutecznie zabezpieczy front naszego telefonu.

Zakup etui

Stosując etui, zabezpieczamy z kolei tył naszego urządzenia. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy nasz smartfon posiada obudowę wykonaną ze szkła. Etui chroni bowiem przed stłuczeniem oraz rysami na „plecach” naszego telefonu. Ten drobny wydatek sprawi, że nasze urządzenie nawet po dłuższym czasie użytkowana będzie wyglądało na zadbane.

Bateria

Ładowanie baterii w smarfonach to temat, który do dziś wywołuje wiele emocji. Ludzie dzielą się głównie na dwa obozy – tych, którzy są zdania, że powinno ładować się baterię do pełna od razu po zakupie telefonu oraz tych, którzy twierdzą, że najpierw lepiej ją rozładować. Dziś wiemy, że żadna z tych metod nie ma większego wpływu na kondycję baterii. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem dla baterii w naszym smartfonie jest bowiem trzymanie się zasady, która mówi, że nasze urządzenie powinniśmy ładować, kiedy stan naładowania zejdzie poniżej dwudziestu procent, a odłączać, kiedy poziom naładowania osiągnie osiemdziesiąt procent. Tym sposobem możemy wydłużyć żywotność baterii o dodatkowe kilka miesięcy.

Trochę zdrowego rozsądku

Przy codziennym użytkowaniu smartfona nigdy nie będziemy mieli stuprocentowej gwarancji, że nie stanie się z nim nic złego. Możemy natomiast to ryzyko skutecznie ograniczać. Użytkowanie naszego telefonu w wannie lub na basenie nie jest najlepszym pomysłem (nawet jeśli urządzenie jest wodoodporne, ponieważ w większości przypadków gwarancja nie obejmuje zalania). Równie nierozsądnym pomysłem jest zabieranie luksusowego modelu telefonu np. na budowę lub inne miejsce, w którym jest szczególnie narażony na uszkodzenia. Ponadto warto monitorować, gdzie odkładamy naszego smartfona. Przykładowo pozostawienie go przez dłuższy czas na słońcu może doprowadzić do przegrzania podzespołów.

Natychmiastowa interwencja

Jednak, co jeśli mimo szczerych chęci i dbania o nasz telefon, zostanie on uszkodzony? Powinniśmy być przygotowani na taką sytuację i uprzednio znaleźć godny polecenia serwis telefonów. Jeśli mieszkamy w Warszawie możemy skorzystać na przykład z usług serwisu gsm Warszawa Wawer/ serwisu telefonów Warszawa Wawer. Oczywiście nie warto naprawiać telefonu na własną rękę. Rozkręcając urządzenie, pozbywamy się bowiem gwarancji. Lepiej oddać smartfon w ręce specjalistów, którzy często za niewielkie pieniądze przywrócą jego wszystkie funkcjonalności. Najprostszym sposobem na znalezienie serwisu jest wpisanie w naszą przeglądarkę internetową frazy typu: „serwis gsm Warszawa Wawer” lub serwis telefonów Warszawa Wawer. Oczywiście wpisywana fraza powinna zależeć od naszego miejsca zamieszkania.

Stosując się do tych kilku rad, skutecznie zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia naszego smartfona. Postawą jest w tym przypadku zachowanie zdrowego rozsądku podczas użytkowania telefonu oraz natychmiastowa reakcja, gdy dojdzie do jego ewentualnego uszkodzenia. Tylko szybka pomoc specjalisty uratuje bowiem nasz telefon np. w sytuacji zalania podzespołów.

źródło: mobisklep.eu – suszenie telefonu

You May Also Like

Prasa krawedziowa

Prasa krawędziowa – hydrauliczna czy hybrydowa?

premiery gier na PlayStation

Co nowego w świecie gier? Marcowe premiery gier na PlayStation

Dobry laptop biznesowy

Długo oczekiwany Dell XPS 9300 nareszcie dostępny!

System rurowy

System rurowy dla branży spożywczej – postaw na Jacob!