atrakcyjnosc ogrodu

Jak podnieść atrakcyjność ogrodu?

Ogród może stanowić doskonałe dopełnienie domu i mieć funkcję drugiego salonu. Aby można było miło spędzać w nim czas, należy najpierw zaangażować się w jego wystrój. Nikt nie chce zmieniać wyglądu podwórka co chwilę, dlatego najlepiej używać rzeczy wykonanych z trwałych, solidnych materiałów. Zaliczyć można do nich nie tylko zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi drewno czy ratan, lecz także beton. Urządzanie takiego miejsca może być prawdziwą przygodą, jeśli ma się odrobinę chęci i garść inspiracji.

 Betonowe meble. Odrobina wygody

Chcesz nadać swojemu ogrodowi niebanalny, romantyczny klimat? Postaw na stylizowane betonowe ławki, które sprawdzą się świetnie podczas wieczornego relaksu. Ich zaletą jest to, że mogą mieć różne kształty – proste jak również zaokrąglone, dzięki czemu każdy wybierze produkt odpowiedni dla siebie. Miłośnicy wygody znaleźć mogą również fotele betonowe z oparciem. Niezbędny okaże się również stół, przy którym można będzie zjeść wspólny rodzinny obiad czy wypić poranną kawę. Stoliki betonowe potrafią być naprawdę efektowne. Duże wrażenie w szczególności robią te z ozdobnymi nogami, z motywem zwierzęcym lub roślinnym.

Uspokajający szum wody

Wsłuchiwanie się w uspokajający dźwięk wolno spadających kropli wody to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują wyciszenia. Taki efekt można uzyskać dzięki betonowym fontannom. Dostępne są w wielu wariantach. Modele jednopoziomowe z rzeźbą na środku konkurują z wielopoziomowymi. Ich kolor można dobrać w taki sposób, aby zachować spójny wygląd ogrodu. Ale wodą można się cieszyć także dzięki oczkom wodnym. Usytuowanie w nich fontanny sprawi, że ogród zyska luksusowy wygląd. Dodatkowo obsadzenie oczka kwiatami podniesie atrakcyjność miejsca.

 Nie ma ogrodu bez roślin

Rośliny, a w szczególności kwitnące kwiaty, to ważna część każdego ogrodu. Aby wyglądały jeszcze bardziej atrakcyjnie, można posadzić je w betonowych donicach. Tutaj również mamy do wyboru modele w różnych wielkościach, kształtach czy stylach – bogato zdobione w stylistyce klasycznej lub proste, surowe i geometryczne utrzymane zgodnie z nowoczesnymi trendami. Można stworzyć z nich wyjątkowe aranżacje, wykorzystać podwyższenia i oświetlenie.

Diabeł tkwi w szczegółach  

Betonowe ozdoby do ogrodu nadadzą wyjątkowego charakteru i będą prawdziwą wisienką na torcie. Niewielkie rzeźby ustawione na soczysto zielonej trawie z pewnością przykują uwagę zarówno domowników, jak i odwiedzających. Warto zwrócić uwagę na to, aby tego typu ozdoby miały solidne podstawy. Dzięki nim będą na tyle stabilne, aby przetrwać nawet podczas silnego wiatru. Wielkość figur zależy przede wszystkim od tego, jak duży ogród posiadamy, a ich wzory to już kwestia indywidualna – wybór jest ogromny!

 Kolumny

Kolumny wprowadzają do przestrzeni na świeżym powietrzu harmonię i elegancję. Mogą być ustawione samodzielnie lub w towarzystwie innych betonowych przedmiotów ogrodowych, np. donic na kwiaty. Miłośnicy kolumn mają w czym wybierać. Wyróżnia się ich trzy podstawowe rodzaje. Są to: doryckie, jońskie oraz korynckie.

Jak widać wybór betonowych akcesoriów i dodatków do ogrodu jest ogromna. Pozwolą one na stworzenie wyjątkowego i niepowtarzalnego miejsca, dopasowanego do gustu i stylu gospodarza.

You May Also Like

dywany

Czy warto kupować dywany?

usługi stolarskie

Meble na wymiar – dlaczego warto wybrać tą opcję?

hydroizolacja fundamentow

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest ważna?

odkurzacz karcher

Odkurzacze tradycyjne vs. bezworkowe – sprawdź, które wybrać