Inteligentne systemy grzewcze

Inteligentne systemy grzewcze. Poznaj nowoczesne rozwiązania

Miesiące jesienno-zimowe i znaczny spadek temperatur na zewnątrz, to oznaka, że nadchodzi okres grzewczy. To co zaprząta głowy wielu ludzi to sposób ogrzewania i koszty z nim związane. Na szczęście wystarczy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które proponują inteligentne systemy grzewcze. To nie tylko realny sposób na oszczędzenie domowego budżetu, ale i ogromna wygoda bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Termostat, czyli temperatura pod pełną kontrolą

Technologia, którą masz na wyciągnięcie ręki znacząco pomaga w obniżeniu rachunków za energię. Inteligentne systemy grzewcze w postaci termostatu zapewnia duży komfort codziennego użytkowania i wygodę stosowania. Termostat radiowy umożliwia zdalne sterowanie przy pomocy mobilnej aplikacji z dostępem do Internetu.

Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość stałej kontroli temperatury panującej w domu i mocy nasłonecznienia pomieszczenia. Dodatkowo istnieje możliwość zaprogramowania termostatu zgodnie ze szczegółami swojego kalendarza i wcześniej zaplanowanych rzeczy. To co daje przewagę inteligentnych systemów grzewczych nad standardowymi opcjami jest fakt, że już nigdy więcej nie będziesz musiał pamiętać o niewygodnej, ręcznej regulacji temperatury w każdym pojedynczym pomieszczeniu.

To o czym warto wspomnieć, to niezwykła umiejętność wykrywania otwartego okna w pokoju. W takim przypadku inteligenty termostat automatycznie wyłączy ogrzewanie, co przekłada się na zauważalne obniżenie kosztów ogrzewania. Po zamknięciu okna ogrzewanie samoczynnie się włącza. System pozwala na niemal błyskawiczne podniesienie temperatury w pomieszczeniu, dzięki temu będzie przyjemnie ciepło kiedy wrócisz zmarznięty z pracy lub spaceru.

Korzyści płynące z użytkowania inteligentnego systemu grzewczego

System zapewnia optymalną wydajność energetyczną. Termostat Somfy możesz spokojnie i bezproblemowo podłączyć do rolet, które zostały wyposażone w napęd. Przy pomocy prostej w obsłudze aplikacji TaHoma możesz jednocześnie sterować termostatem, ustawiając optymalną temperaturę, czujnikiem nasłonecznienia pomieszczenia oraz ustawienie rolet. Tym oto sposobem w znaczący sposób zmniejszysz zużycie energii.

Temperatura w pomieszczeniu zawsze pod pełną kontrolą. Zamontowanie pojedynczych termostatów na kaloryferach pozwoli jeszcze precyzyjniej wyregulować temperaturę w każdym z pomieszczeń osobno. Dzięki temu w salonie możesz mieć wyższą temperaturę niż w sypialni, w której znacznie lepiej się śpi, gdy temperatura wokół jest nieco niższa.

Pełna kontrola systemu bez jakiegokolwiek wysiłku. Inteligentne systemy grzewcze zostały wyposażone w możliwość korzystania z głosowych asystentów takich jak: Amazon Aexa, Google czy usługi IFTTT, dlatego w łatwy sposób możesz regulować temperaturę za pośrednictwem zintegrowanego termostatu. Jeśli właśnie oglądasz wciągający film lub serial i nie masz najmniejszej ochoty wstawać z kanapy, po prostu użyj prostej komendy głosowej i wróć do odpoczynku.

Mobilność w cenie, czyli kilka słów o aplikacji

Inteligentne systemy grzewcze to zdecydowane ułatwienie życia codziennego. Podłączony termostat w umiejętny sposób przez cały czas reguluje temperaturę w pomieszczeniach domu. W dodatku analizuje takie parametry jak: poziom wilgotności powietrza w celu zagwarantowania jeszcze większego komfortu.

Sterowanie inteligentnym termostatem odbywa się przy pomocy w pełni integralnej aplikacji mobilnej, dzięki której w jeszcze prostszy sposób możesz wyregulować parametry temperatury. Produkty Somfy, które podłączane są do sieci automatyki są kompatybilne z większością systemów grzewczych spotykanych w domach.

Inteligentne systemy grzewcze stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy przede wszystkim na wygodzie i możliwości optymalnego kontrolowania temperatury w domu. Somfy stanowi odpowiedź na większość codziennych problemów.

źródło: Inteligentne domy Somfy.pl

You May Also Like

dywany

Czy warto kupować dywany?

usługi stolarskie

Meble na wymiar – dlaczego warto wybrać tą opcję?

hydroizolacja fundamentow

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest ważna?

odkurzacz karcher

Odkurzacze tradycyjne vs. bezworkowe – sprawdź, które wybrać