globulki na suchosc pochwy

Pieczenie i suchość pochwy na urlopie – czym się ratować?

Piękno wakacyjnej przygody, radość, emocje i spokój. Wszystko to może przerwać uczucie pieczenia i swędzenia w okolicach intymnych. Jeśli takie objawy wystąpią podczas urlopu, warto wiedzieć jak post postąpić. Jak uratować się przed suchością pochwy w trakcie wakacji? Dowiesz się tego z treści niniejszego wpisu.

Suchość pochwy – co to takiego?

O suchości pochwy można mówić wtedy, gdy organ produkuje zbyt małą ilość naturalnego śluzu. Dolegliwości związane z tym stanem to między innymi:

  • zaczerwienienie okolic intymnych,
  • uczucie pieczenia i swędzenia,
  • parcie na pęcherz,
  • ból podczas stosunku,
  • uczucie suchości.

Istnieją różne powody, przez które może wystąpić suchość pochwy. Najczęstszą przyczyną są wahania hormonalne, związane z menopauzą, miesiączką lub ciążą. W przypadku wakacji suchość pochwy może pojawić się na skutek nagłej zmiany klimatu lub strefy czasowej. Wówczas organizm przechodzi swego rodzaju szok, czego efektem mogą być między innymi problemy w obrębie stref intymnych.

Jak leczy się suchość pochwy?

W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych objawów nie należy panikować. Należy skorzystać z pomocy ginekologa, który przepisze pacjentce globulki na suchość pochwy lub specjalistyczny krem o działaniu nawilżającym. Tego typu produkty bazują na składzie obfitym w składniki, które pozwalają odżywić okolice intymne i przywrócić ich naturalną wilgotność. Mowa tu o takich substancjach jak kwas hialuronowy, kwas mlekowy, wyciąg z aloesu czy ekstrakt z rumianku.

W maściach na suchość pochwy często znajduje się też łagodzący pantenol i składniki przywracające właściwe pH błon śluzowych. Z tego powodu, chcąc przygotować się na wakacyjny wyjazd, warto zabrać ze sobą w kosmetyczce jeden z wyżej wymienionych preparatów.

Lek na suchość pochwy bez recepty

Objawy suchości pochwy mogą pojawić się niezależnie, nawet u kobiety, która wcześniej ich nie doświadczyła. Aby zabezpieczyć się przed tego typu problemem, warto posiadać w domu chociaż jedną maść na suchość pochwy. Co ważne, taki preparat można zakupić samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem. Jeśli więc dana kobieta nigdy nie musiała korzystać z preparatów na suchość pochwy, może zdecydować się na zakup produktu nawilżającego w aptece. Lek na suchość pochwy bez recepty najczęściej występuje pod postacią kremu lub żelu, a jej koszt zakupu nie jest wysoki.

Jak zabezpieczyć się przed suchością pochwy na urlopie?

Regularne dbanie o odpowiednia pielęgnację okolic intymnych sprawia, że ryzyko wystąpienia suchości pochwy jest znacznie niższe. Warto więc stosować delikatne płyny do mycia tej strefy, a także nosić przewiewną bieliznę, wykonaną z bawełny lub innych tkanin naturalnych.

Chcąc dodatkowo zwiększyć komfort, warto też doraźnie korzystać z produktów nawilżających pochwę na bazie pantenolu. Suchość w okolicach intymnych może być powiązana ze zbyt dużym tarciem podczas stosunku. Właśnie dlatego, preparat nawilżający pochwę jest produktem, który powinien występować w apteczce każdej kobiety. Nie tylko podczas urlopu.

 

You May Also Like

usg 4d

USG 4D – kiedy warto je wykonać?

wizyta u ginekologa 2

Czy warto skonsultować się z ginekologiem przed rozpoczęciem korzystania z antykoncepcji?

narzędzia do stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe – jak wybrać odpowiednie narzędzia i preparaty?

nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu – jak skutecznie zwalczyć problem?