nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu – jak skutecznie zwalczyć problem?

Nietrzymanie moczu to nie tylko schorzenie typowo fizyczne, ale wpływające w dużym stopniu na psychikę, wyniszczające życie towarzyskie, czy szerzej społeczne. Najczęściej dotyczy kobiet, które konsultują problem z ginekologiem lub w gabinetach medycyny estetycznej. Jakie metody stosuje się w celu wyeliminowania nietrzymania moczu? Poniżej znajdziesz kilka kluczowych informacji do podjęcia efektywnej terapii.

Jak wygląda powszechny standard leczenia nietrzymania moczu?

Przy nietrzymaniu moczu stosuje się leczenie zachowawcze, w którego skład wchodzi farmakologia, ćwiczenia poprawiające funkcje całej miednicy, spotkania z psychologiem. Utrata kontroli nad wyciekiem moczu to nie tylko problem fizyczny, ale często psychologiczny, wynikający z dużego obciążenia stresem. Metody zachowawcze sprawdzają się z reguły przy bardzo niskim poziomie schorzenia. Bardziej zaawansowane terapie wiążą się z operacją. Ciekawa alternatywa pojawiła się w nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej. To laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu.

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu?

Laserowe leczenie niekontrolowanego wycieku moczu to metoda całkowicie bezinwazyjna celująca w przywrócenie właściwego napięcia mięśni w okolicach narządów intymnych. Wiele Pań zgłasza się na zabieg po ciąży lub po wejściu w okres menopauzy. Według danych pochodzących z Międzynarodowej Organizacji Zdrowia problem nietrzymania moczu dotyczy głównie kobiet po 50 roku życia. Większość laserów posiada dodatkowe funkcje, czyli wybielanie okolic intymnych i modelowanie ciała. Dzięki temu laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu przekłada się też w dużym stopniu na satysfakcję z życia związkowego. Czas trwania zabiegu to mniej więcej godzina, a przed wizytą u lekarza medycyny estetycznej warto wykonać cytologię (najczęściej obowiązkowe wymaganie). Czas powrotu do pełnej sprawności to w większości przypadków około 1 – 2 tygodni. Jedna z najważniejszych zalet terapii laserowej to brak potrzeby hospitalizacji. Pacjentka od razu może wrócić do własnego domu.

Dlaczego nietrzymanie moczu może oznaczać też inne problemy zdrowotne?

Nietrzymanie moczu może pojawić się wraz z innymi chorobami, chociażby ze zwyrodnieniem kręgosłupa, dlatego po wystąpieniu problemu wypada przeprowadzić całościową diagnostykę organizmu. W każdym przypadku przyda się obniżenie poziomu stresu. Pierwszy kontakt związany z leczeniem to urolog i ginekolog. Następnie gabinet medycyny estetycznej najczęściej i tak współpracujący z wykwalifikowanymi specjalistami. Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu to metoda skuteczna, bezinwazyjna, zapewniająca dodatkowe zalety przekładające się na satysfakcję z życia intymnego.

You May Also Like

usg 4d

USG 4D – kiedy warto je wykonać?

wizyta u ginekologa 2

Czy warto skonsultować się z ginekologiem przed rozpoczęciem korzystania z antykoncepcji?

narzędzia do stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe – jak wybrać odpowiednie narzędzia i preparaty?

ziola na trawienie

Problemy z wzdęciami – co kupić w aptece bez recepty?