stylage m preparat

Jak działają wypełniacze z lidokainą?

Medycyna estetyczna pozwala na korektę niedoskonałości w wyglądzie skóry. Postępująca z wiekiem utrata jędrności skóry na skutek degradacji cząsteczek kolagenu prowadzi do powstawania niedoskonałości na powierzchni skóry. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwym jest wyeliminowanie zmarszczek, fałd oraz innych efektów zachodzących na skutek starzenia się skóry.

Wypełnianie niedoskonałości

Wypełnianie niedoskonałości takich jak bruzdy, zmarszczki czy korekta opadających fałdów są związane z ingerencją w tkanki powłok skórnych. Oznacza to, że zabieg wypełniania powinien być wykonywane przez lekarza. W obowiązującym, polskim systemie prawnym nie ma jednak zapisów, regulujących grupę zawodową mogącą przeprowadzić zabieg wypełniania niedoskonałości. W praktyce zatem dopuszcza się możliwość dokonania zabiegu w salonach kosmetycznych pod okiem doświadczonych profesjonalistów. Ponadto stosowanie wypełniaczy pomaga również w prostowaniu brwi, zwiększaniu objętości warg oraz w niwelowaniu cieni i zmarszczek wokół oczu.

Głównym składnikiem wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej jest naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy. Podczas aplikacji kwasu hialuronowego w powłokach skórnych dochodzi do wiązania przez niego a w konsekwencji zwiększenie się objętości cząsteczek kwasu. Wzrastająca objętość cząsteczek kwasu powoduje wypełnienie przez nie zapadniętej powłoki skórnej. Efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast. Jednak końcowy efekt pojawi się po upływie około od trzech do pięciu dni. Jest to czas niezbędny na ustąpienie efektów ubocznych oraz całkowitego rozproszenia cząsteczek kwasu hialuronowego pod powłokami skórnymi.

Zawartość lidokainy w wypełniaczach

Strach przed dyskomfortem i bólem podczas zabiegu może zniechęcać do podjęcia decyzji o ingerencji kosmetycznej. Niezbędnym było zatem stworzenie rozwiązania, które złagodzi dyskomfort podczas zabiegu i uczyni go przyjemniejszym. Zawartość lidokainy w wypełniaczach powoduje, że jej działanie neutralizuje odczucie bólu oraz minimalizuje występujące po zabiegu wypełniania efekty uboczne. Podczas stosowania preparatów posiadających w składzie lidokainę zauważalne jest zredukowanie niektórych efektów ubocznych zabiegu takich jak ból, obrzęk oraz siniaczki.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów kosmetycznych zawierających lidokainę. Jednak zarówno wybór odpowiedniego profesjonalisty jak i preparatu nie powinien być przypadkowy. Jednym z flagowych wypełniaczy dostępnych na rynku jest preparat Stylage M. Cechujący się niezwykłą wydajnością wypełniacz pozwala na redukcję niedoskonałości skóry za pomocą wykonania zastrzyku raz do roku. Stylage M jest rewolucyjnym żelem do korekcji głębokich lub umiarkowanych zmarszczek. Swoim działaniem stymuluje naturalne nawilżenie skóry oraz przyczynia się do uzupełnienia niedoborów witamin odpowiedzialnych za zapadanie się powłok skórnych.

Wypełnianie niedoskonałości preparatami z lidokainą – czy warto?

Wypełnianie niedoskonałości cieszy się wzrastającą popularnością wśród kobiet jak i mężczyzn. Redukcja zapadniętej skóry pozwala zapomnieć o tworzących się zmarszczkach. Preparaty z lidokainą, takie jak Stylage M dodatkowo ograniczają poczucie dyskomfortu w czasie oraz po zabiegu. Takie właściwości produktu z pewnością pozwolą cieszyć się nie tylko olśniewającym efektem, ale również komfortem i poczuciem bezpieczeństwa podczas zabiegu.

 

You May Also Like

usg 4d

USG 4D – kiedy warto je wykonać?

wizyta u ginekologa 2

Czy warto skonsultować się z ginekologiem przed rozpoczęciem korzystania z antykoncepcji?

narzędzia do stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe – jak wybrać odpowiednie narzędzia i preparaty?

nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu – jak skutecznie zwalczyć problem?