Pioro wieczne

Pióro wieczne jako prezent – za i przeciw

Pióro wieczne jest w kategorii prezentów z klasą obowiązkową pozycją obok markowego zegarka lub skórzanej galanterii. Dobre pióro to swego rodzaju biżuteria papiernicza. Taki upominek świadczy o dużym szacunku i uznaniu dla obdarowanego, dlatego często obdarza się nimi przy okazji jakiegoś ważnego wydarzenia – ukończenie szkoły, nowy etap w życiu lub podkreślenie wagi biznesowej relacji. Warto zatem zastanowić się jak wybrać odpowiedni model, by jak najdłużej służył osobie, której go wręczymy.

Dla kogo pióro wieczne?

Decydując się na wybór pióra, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze: czy obdarowany używa takich gadżetów? Pióro jest dość wymagającym przyrządem i nie każdemu przypadnie do gustu. Jego użyteczność docenią raczej osoby, które na co dzień sporo piszą lub podpisują dokumenty ręcznie jak nauczyciele, prawnicy czy biznesmeni. Dla nich oprócz użyteczności ważna jest także wysoka jakość produktu, dlatego warto zapoznać się z ofertą producentów szczycących się długoletnią tradycją, do których należą np. pióra Parker. Niewątpliwie pisanie piórem różni się od używania zwykłego długopisu, co dla niektórych może być wadą. Z kolei dla osób leworęcznych sporym kłopotem może okazać się rozmazywanie atramentu, dlatego przed zakupem należy sprawdzić czy pióro jest przystosowane dla takich użytkowników. Te dość kłopotliwe cechy pióra są jednak do przezwyciężenia. Większa dokładność i uwaga przy pisaniu sprzyja rozwojowy pięknego charakteru pisma, dlatego pióro można podarować także dziecku. Pamiętajmy jednak, że tego typu prezent musi pochodzić z odpowiedniej linii produktów przystosowanych do małych, dziecięcych dłoni. Ogromną zaletą piór wiecznych jako prezentów jest ich uniwersalność – będą odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Spersonalizowany podarunek od serca

Aby prezent nabrał indywidualnego charakteru, a obdarowany poczuł się wyjątkowo doceniony możemy dopasować pióro do konkretnych upodobań. W zależności od osoby, której planujemy sprezentować przedmiot, możliwy jest wybór stalówki. Jeśli dysponujemy większym budżetem dostępne są np. stalówki wykonane ze srebra lub nawet złota. Gdy nie znamy dokładnie preferencji obdarowywanego, najbezpieczniejszym wyborem będzie zawsze średnia grubość kreski i ponadczasowy granatowy atrament. W takim przypadku zawsze dobrym rozwiązaniem jest też wybierać klasyczne proste formy i kolory. Dla poszukujących ekstrawagancji i pragnących obdarować kogoś małym dziełem sztuki dostępne są na rynku modele w fantazyjne wzory i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Osobisty charakter prezentu można wyrazić także umieszczeniem na nim wyjątkowego napisu. Pióro Parker z grawerem imiennym lub wymowną sentencją to doskonały pomysł by za każdym razem przypominać osobie obdarowywanej o tym, że o niej pamiętamy. Jeśli cytat jest dłuższy można umieścić go na ozdobnym opakowaniu.

Podsumowanie

Oprócz walorów estetycznych, pióro jest przede wszystkim upominkiem praktycznym. Wiele z nich, można wprost nazwać użytkowym dziełem sztuki, które spełni oczekiwania każdego, niezależnie od wieku i płci. Pióra wieczne jako prezent niewątpliwie są wyrazem uznania i synonimem elegancji.

You May Also Like

chemia czyszczaca do restauracji

Jak przygotować restaurację do ponownego otwarcia po lockdownie?

makijazu permanentnego

Najpopularniejsze techniki makijażu permanentnego

mycie okien

Najczęstsze błędy popełniane podczas mycia okien

tort dla dziecka

Jaki tort zamówić na urodziny dziecka?