Wstyd zlosc frustracja

Wstyd, złość, frustracja. Jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Przedwczesny wytrysk to problem, który dotyka wielu mężczyzn. Nierozwiązany może stać się źródłem frustracji oraz obniżenia samooceny partnera. Istnieje wiele sposobów na opóźnienie ejakulacji i wydłużenie stosunku. Ich zastosowanie zwykle przynosi oczekiwany skutek. W przypadku, gdy problem nie znika, warto odwiedzić specjalistę, który pomoże odnaleźć i usunąć źródło problemów.

Odpowiednie techniki i ćwiczenia

Jednym ze sposobów na przedwczesny wytrysk jest regularny trening mięśni Kegla. W tym celu konieczne jest 30-krotne napinanie i rozluźnianie mięśnia dna miednicy. Ćwiczenie to należy powtarzać 2-3 razy dziennie. Efekty takiego treningu przychodzą szybko i przyczyniają się dodatkowo do zwiększenia intensywności doznań podczas aktów miłosnych. Specjaliści zalecą również stosowanie metody start and stop. Jej istotą jest przerywanie stosunku tuż przed szczytowaniem. Podczas przerwy mężczyzna powinien skupić się na pieszczeniu ciała partnerki. Kontrolowanie bodźców wysyłanych przez organizm umożliwia także technika APE. Polega ona na zastosowaniu indywidualnie dobranych ćwiczeń obejmujących masaże i wizualizację.

Prezerwatywy i tabletki

Mężczyźni, którzy szukają szybszych i łatwiejszych sposobów, mogą sięgnąć po produkty dostępne w aptekach. Wśród nich znajdują się prezerwatywy opóźniające wytrysk. Tego rodzaju kondomy nasączone są od wewnątrz 5-procentową benzokainą. Jest to organiczny związek chemiczny, który wykazuje działanie przeciwbólowe i znieczulające. Miejscowe znieczulenie penisa pozwala opóźnić wytrysk i przedłużyć stosunek płciowy. Stosowanie takich prezerwatyw pozwala nie tylko pozbyć się problemu przedwczesnej ejakulacji, ale również uniknąć niechcianej ciąży i zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Mężczyźni, którzy nie lubią korzystać z kondomów, mogą wypróbować inne środki dostępne bez recepty. Wśród nich znajdują się tabletki, maści i kremy. Niektórzy panowie decydują się również na zażywanie leków na potencję. Chociaż ich stosowanie nie wpływa na opóźnienie wytrysku, umożliwia kontynuowanie stosunku po jego wystąpieniu.

Regularna aktywność seksualna

Aby uniknąć problemów z przedwczesnym wytryskiem, należy pamiętać o regularnej aktywności seksualnej. Zbyt długa wstrzemięźliwość powoduje nadmierne podniecenie, które sprzyja szybkiej ejakulacji. Panowie, którzy od dłuższego czasu nie współżyli, mogą zdecydować się na masturbację przed seksem. To skuteczna metoda, która pozwala wydłużyć stosunek. Dobrym rozwiązaniem jest również sięgnięcie po niewielką ilość alkoholu. Lampka wina przed zbliżeniem sprzyja rozluźnieniu organizmu, a dodatkowo zmniejsza wrażliwość zakończeń nerwowych na bodźce zewnętrzne. Warto jednak pamiętać, że wypicie zbyt dużej ilości alkoholu może utrudniać osiągnięcie erekcji.

Podsumowanie

Wielu mężczyzn niechętnie odwiedza gabinety lekarskie. Na szczęście przedwczesny wytrysk to problem, który zwykle można rozwiązać bez pomocy specjalisty. Stosowanie wybranych metod pozwala wydłużyć stosunek i poprawić jakość życia seksualnego partnerów.

You May Also Like

usg 4d

USG 4D – kiedy warto je wykonać?

wizyta u ginekologa 2

Czy warto skonsultować się z ginekologiem przed rozpoczęciem korzystania z antykoncepcji?

narzędzia do stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe – jak wybrać odpowiednie narzędzia i preparaty?

nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu – jak skutecznie zwalczyć problem?