System operacyjny rOS kamery 3D w iPhone i iPad okulary AR – rewolucja technologiczna w wydaniu marki Apple

System operacyjny rOS, kamery 3D w iPhone i iPad, okulary AR – rewolucja technologiczna w wydaniu marki Apple

Marki Apple nie trzeba specjalnie przedstawiać, gdyż jest to jedna z wiodących firm na rynku telefonów komórkowych, tabletów i sprzętu komputerowego. Produkty Apple wyróżnia elegancki i lekki design, wysoka jakość wykonania oraz innowacyjność technologiczna. Producent praktycznie co roku wypuszcza świeże modele swoich iPhone’ów, iPadów czy Macbooków. Co nowego szykuje tym razem serwis Apple?

Kolejna rewolucja technologiczna w wydaniu Apple

Od kilku lat priorytetem marki jest budowanie i ciągłe poszerzanie wirtualnej rzeczywistości. Apple postanowiło naprawdę podbić rynek wirtualnego świata. Zgodnie z tym, co mówi Mark Gurman, świat czeka prawdziwa rewolucja. Warto dodać, że plany firmy są realizowane z dużym rozmachem i na ogromną skalę. Czym tym razem Apple zachwyci swoich fanów?

Po pierwsze – wprowadzenie systemu rOS

Enigmatyczne rOS to skrót od wyrażenia „reality operating system”. Technologia ta ma zostać wprowadzona przez service Apple do tych urządzeń, które będą współpracowały z wirtualną rzeczywistością. System operacyjny jest tworzony przez cały sztab pracowników Apple. Wciąż dopracowywane są nawet najmniejsze szczegóły, aby w przyszłości wyeliminować wszelkie możliwe usterki oraz poprawić komfort klientów, tak by nie byli zmuszeni do odsyłania swoich urządzeń do pogwarancyjnych serwisów Apple. Według raportu opracowanego przez firmę Bloomberg na chwilę obecną w serwisie Apple nad doskonaleniem systemu pracuje ponad 1000 wykwalifikowanych osób. Warto wspomnieć, że wśród kadry znajdują się twórcy gier oraz systemu iOS, najlepsi graficy, a nawet specjaliści z NASA.

Po drugie – aparat z kamerą 3D z technologią VR w nowym iPadzie już w 2020 roku

System rOS ma płynnie działać na sprzęcie najnowszej generacji. Pierwszym produktem tego typu, który ma się pojawić już w marcu przyszłego roku, jest iPad. Tablety Apple będą wyposażone w specjalne sensory 3D (kamery 3D z wyspecjalizowaną technologią ToF, znaną pod nazwą time-of-flight). W drugiej połowie roku 2020 (we wrześniu) swoją premierę będzie miał iPhone 12, który również ma zostać wyposażony w system kamery 3D.

Po trzecie – zestaw VR + AR i okulary w technologii AR

Apple pracuje też nad projektem okularów, których podstawową funkcją będzie łączenie świata realnego z rozszerzoną rzeczywistością wirtualną. Według prognoz premiera tych niezwykłych okularów ma nastąpić już w roku 2022. Kolejny rok ma z kolei przynieść sprzęt, którego będzie można używać na co dzień. Okulary w wersji kompaktowej zachwycą wszystkich fanów elektronicznych gadżetów i z pewnością podbiją rynek na skalę światową. Projekt wizualny oraz konkretne funkcje produktów owiane są jeszcze tajemnicą. Jak twierdzą źródła, zestaw VR+AR prawdopodobnie będzie przypominał okulary w stylu Google Oculus. Natomiast premierowe okulary VR będą wyglądem zbliżone do normalnych okularów codziennego użytku.

Potwierdzone zostały informacje o testowaniu prototypów produktów – pracownicy z serwisu Apple rzekomo sprawdzali już sterowanie głosowe, panele dotykowe oraz gesty wykonywane głową. Chodzą pogłoski, że zostały też opracowane pierwsze programy dla okularów, w tym mapy, panel tworzenia wiadomości i aplikacja umożliwiająca spotkania w wirtualnych pokojach. Prawdopodobnie dostępna będzie też rozszerzona rzeczywistość filmowa, a więc przeciętny użytkownik będzie mógł obejrzeć swoje ulubione filmy w 360°. Okulary AR oczywiście będą posiadać własny sklep z aplikacjami.

Apple podróżuje w technologiczną przyszłość

Można się spodziewać, że już wkrótce świat czeka niesamowita rewolucja na rynku rozszerzonej rzeczywistości. Apple z pewnością ma szansę szybko podbić rynek i stać się liderem tego typu produktów na świecie. Warto dodać, że w tworzeniu okularów prawdopodobnie uczestniczy firma Carl Zeiss, która jest renomowaną marką sprzętu optycznego. Oczywiście, tak jak przy każdym innym produkcie, użytkownik będzie mógł liczyć na sprawnie działający pogwarancyjny serwis Apple, w którym rozwiązane zostaną wszelkie usterki techniczne.

źródło: applehome.pl – wymiana baterii iphone 6s

You May Also Like

Prasa krawedziowa

Prasa krawędziowa – hydrauliczna czy hybrydowa?

premiery gier na PlayStation

Co nowego w świecie gier? Marcowe premiery gier na PlayStation

Dobry laptop biznesowy

Długo oczekiwany Dell XPS 9300 nareszcie dostępny!

System rurowy

System rurowy dla branży spożywczej – postaw na Jacob!