makijazu permanentnego

Najpopularniejsze techniki makijażu permanentnego

Wiele osób decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego, aby podkreślić swoją urodę i zaoszczędzić czas. Makijaż permanentny pięknie eksponuje walory naszej twarzy oraz zapewnia nam trwały efekt i wygodę. Ogromną zaletą jest również to, że nie musimy codzienne nakładać i zmywać makijażu.

Istnieje wiele metod wykonywania makijażu permanentnego – jeśli właśnie rozważasz przeprowadzenie takiego zabiegu, poznaj je wszystkie i wybierz tę, która zapewni Ci pożądany efekt.

Techniki wykonywania makijażu permanentnego brwi

Najwięcej osób decyduje się na makijaż permanentny brwi. Jest to świetny sposób na ich podkreślenie. Ale którą metodą go wykonać? Wybór okazuje się trudny:

  • Metoda włoskowa – jest to najbardziej naturalna technika makijażu permanentnego brwi polegająca na precyzyjnym dorysowaniu pojedynczych włosków.
  • Metoda cieniowania – jest to najbardziej standardowa technika. Najczęściej wybierają ją klientki, które chcą zagęścić swoje brwi. Daje ona efekt pomalowania brwi cieniem. Makijaż permanentny wykonany tą techniką w subtelny sposób podkreśla urodę.
  • Microblading – jest to nowa nazwa na technikę piórkową. Jeśli wybierzemy tę metodę, to nasz łuk brwiowy będzie wyglądał dużo bardziej naturalnie. Wynika to z tego, że brwi są rysowane włos po włosie. Do jej wykonania potrzebne jest tzw. piórko oraz igła. Decydując się na technikę microbladingu, musimy bardzo ostrożnie wybrać salon, ponieważ jest to jedna z trudniejszych technik.
  • Ombre browns – tę technikę nazywa się również spraying browns lub pixels. Polega ona na wykonywaniu malutkich kropek. Nakładają się one na siebie i dzięki temu tworzą efekt 3D. Brwi po tej metodzie będą wycieniowane. Technika ombre browns nadaje się do każdego rodzaju skóry. Jest też najmniej inwazyjna ze wszystkich technik, ponieważ igła nie jest wprowadzana głęboko w skórę.

Techniki wykonywanie makijażu permanentnego ust

Klientki decydujące się na wykonanie makijażu permanentnego chętnie wybierają także pigmentację ust. Jeśli kolor pigmentu zostanie odpowiednio dobrany, to makijaż permanentny w delikatny sposób podkreśli kolor warg oraz doskonale wypełni je. Tutaj również możemy wybrać najbardziej odpowiednią dla nas technikę. Mamy do wyboru:

  • Babydoll lipstic – jest to bardzo subtelna technika, która w delikatny sposób podkreśli nasze usta. Efekt jest naturalny, ponieważ podkreślenie jest bezkonturowe. Dzięki wyborowi techniki babydoll lipstic nasze usta przede wszystkim będą wyglądać na pełniejsze.
  • Ombre – jest to technika cieniowania. Daje ona efekt delikatnego przenikania się kolorów.
  • Usta z cieniem – technika ta daje efekt tzw. zjedzonej szminki. Kontur jest delikatnie zaznaczony, a pigment rozproszony. Dzięki temu nasze usta są dość wyraźnie podkreślone, ale przy tym subtelne.
  • Usta z wypełnieniem – ta metoda daje najmniej naturalny efekt ze wszystkich metod makijażu permanentnego ust. Daje ona efekt wyraźnego zaznaczenia konturu ust oraz wypełnienia warg wybranym kolorem.

Pamiętajmy, że efekt poprawnie wykonanego makijażu permanentnego będzie utrzymywał się na skórze przez około 3 lata. Zdecydowanie się na niego nie powinno więc być pochopne, a miejsce wykonywania powinno być wybrane bardzo rozważnie.

You May Also Like

motorówka

Jakie zalety ma posiadanie łódki motorowej?

sala weselna pod Warszawą 2

Jak wybrać salę weselną?

kosz prezentowy

Kosz upominkowy na urodziny – dlaczego to dobry wybór?

rejsy firmowe

Rejsy firmowe – dlaczego warto je zorganizować?