tort dla dziecka

Jaki tort zamówić na urodziny dziecka?

Świętowanie urodzin nieodłącznie wiąże się z tortem, szczególnie jeśli jest to impreza przeznaczona dla dziecka. Przygotowując tego rodzaju wypiek, rodzice mają pełne pole do popisu, ogranicza ich tylko wyobraźnia. Dzieci, niezależnie od wieku, zawsze zachwycone są oryginalnymi tortami, o fantazyjnych smakach i kolorowych motywach. Tym właśnie różnią się torty na przyjęcia dziecięce od tych serwowanych dla dorosłych. Im bardziej barwne, tym lepiej! Skąd czerpać inspiracje i jak stworzyć idealny tort na przyjęcie urodzinowe dla dziecka? W tym artykule znajdziemy kilka podpowiedzi, z których z powodzeniem można skorzystać.

Motywy na tortach urodzinowych

Pierwszym krokiem jest oczywiście decyzja, czy tort upieczemy samodzielnie, czy też skorzystamy z profesjonalnej pomocy cukierni. W przypadku tortów dla dzieci liczy się przede wszystkim efekt WOW, najlepszym wyjściem będzie więc wsparcie profesjonalistów, którzy zadbają nie tylko o smak, ale przede wszystkim o efektowny wygląd naszego tortu, który pojawi się jako kluczowy element na przyjęciu.

Dzisiejsze torty dla dzieci to prawdziwe dzieła sztuki i daleko im do wypieków, które my możemy pamiętać ze swojego dzieciństwa. Wybór jest bardzo szeroki, dzięki temu idealnie dopasujemy tort do tego, co nasze dziecko lubi najbardziej. Jedną z istotnych kwestii jest tutaj motyw, który pojawi się na torcie. Jeśli nasze dziecko uwielbia konkretną bajkę, identyfikuje się z jakimś bohaterem książkowym, lubi konkretne zwierzęta lub rośliny, to najlepiej zdecydować się właśnie na taki motyw ciasta. Torty z opłatkami dają nam pełną dowolność, jeśli chodzi o umieszczenie danego tematu na najbardziej widocznej części wypieku. To co wyróżnia takie torty, to fakt, że można na nich umieścić cokolwiek tylko się chce. Jeśli dziecko uwielbia klocki lego, księżniczkę Elsę czy małe kotki, to wystarczy, że cukiernia dobierze odpowiednią grafikę tematyczną, która następnie zostanie nadrukowana na w pełni jadalnym opłatku. Rysunek na tort może być niespodzianką dla naszej pociechy lub też możemy, przed imprezą urodzinową, skonsultować z dzieckiem to, co chciałoby najbardziej umieścić na swoim wymarzonym torcie i sprawić mu przy tym nieukrywaną radość.

Możliwości smakowe

Tort urodzinowy na zamówienie pozwala nam na pełną dowolność, jeśli chodzi o kompozycję smaku ciasta. W takim przypadku najważniejsze jest to, by skorzystać z usług i oferty zaufanej cukierni, która swoje wypieki wykonuje ze sprawdzonych i zdrowych składników. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że w torcie urodzinowym nie znajdą się żadne polepszacze smaku, ogromne ilości cukru czy też nawet alkohol. Warto przy takim zamówieniu dokładnie zaznaczyć, że będzie to tort urodzinowy dla dziecka, spożywany głownie przez osoby nieletnie. Jeśli dziecko jest na jakikolwiek składnik spożywczy uczulone, to profesjonalna cukiernia również sprosta temu zadaniu. Obecnie nie ma żadnych problemów by przygotować pyszne ciasto bez obecności jakichkolwiek alergenów.

Torty urodzinowe dla dzieci mogą więc stanowić spore wyzwanie, przy ich projektowaniu i zaplanowaniu wszystkiego w najmniejszych szczegółach. Przygotowanie takiego wypieku, który wpisuje się w marzenia dziecka, będzie jednak największą nagrodą za cały trud włożony w zorganizowanie przedsięwzięcia. Uśmiech naszej pociechy i zadowolenie małych gości, będą największa satysfakcją dla rodziców.

You May Also Like

kosz prezentowy

Kosz upominkowy na urodziny – dlaczego to dobry wybór?

rejsy firmowe

Rejsy firmowe – dlaczego warto je zorganizować?

masaż kobido

Masaż Kobido – jak może pomóc w utrzymaniu zdrowia i urody?

atrakcje dla dzieci zakopane

Ferie w Zakopanem – kiedy zabraknie pomysłu