porzadki w ogrodzie

Wiosenne porządki w ogrodzie – wybieramy pawilon ogrodowy

Pawilony ogrodowe to idealny sposób na zaaranżowanie przytulnej powierzchni do odpoczynku w naszym ogródku. W starszych ogrodach zazwyczaj rosną duże drzewa lub rosłe krzewy, które dają upragniony cień w upalne letnie dni. Wystarczy postawić pod nimi meble ogrodowe, grilla i huśtawkę i w prosty sposób stworzyć bardzo zakątek. W przypadku, gdy na posesji nie ma rozłożystych drzew i krzewów, warto postawić na altankę. Oczywiście nie musimy od razu decydować się na stałą budowlę, a przetestować mobilny pawilon ogrodowy.

Rodzaje pawilonów ogrodowych oraz ich przeznaczenie

Główną zaletą pawilonów ogrodowych jest to, że można je rozłożyć w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby zmienić lokalizację lub złożyć całą konstrukcję. Kształt i wielkość pawilonu powinniśmy dostosować do powierzchni oraz charakteru ogrodu, w którym będzie się on znajdował. Pawilony ogrodowe pełnią różne funkcje w zależności od ich modelu. Delikatne poszycia osłaniają głównie przed promieniami słonecznymi, a wodoodporne materiały chronią przed wiatrem oraz deszczem. Podstawowe, budżetowe produkty mają formę swojego rodzaju daszku, przytwierdzonego kotwami do podłoża. Natomiast modele ze ściankami bocznymi, wyposażone w podłogę będą stanowić nieco poważniejszą inwestycję.

Z jakich materiałów wykonane są pawilony ogrodowe?

Parasole przeciwsłoneczne to inaczej namioty ogrodowe wykonane są z tkaniny, która rozpięta jest na konstrukcji drewnianej lub stalowej. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed promieniami UV, a zatem nie zawsze jest ona nieprzemakalna. Istnieją oczywiście wodoodporne pawilony ogrodowe, wykonane z tkanin impregnowanych lub tworzyw sztucznych. Pokrycia tego typu instaluje się na szkielecie wykonanym z metalowych lub plastikowych rurek. Najważniejsze jest to, aby pawilon ogrodowy był w pełni stabilny i odporny na silne podmuchy wiatru czy silne opady deszczu.

Montaż pawilonu ogrodowego

Montaż tego typu konstrukcji wcale nie jest niczym trudnym ani skomplikowanym. Wystarczy bowiem zastosować się do wskazówek zawartych w instrukcji dołączonej do namiotu. W takiej ulotce znajdziemy informacje o tym, jakie narzędzia będą niezbędne i w jaki sposób połączyć poszczególne elementy. Instrukcja informuje nas również o tym, czy powinniśmy składać nasz pawilon na noc. Wielu producentów wyposaża swoje produkty w specjalne mechanizmy, które mają za zadanie ułatwiać rozkładanie i składanie pawilonu.

Ceny pawilonów ogrodowych

Cena pawilonu ogrodowego uzależniona jest głównie od materiałów, z jakich jest on wykonany oraz od jego wielkości. Najtańsze namioty możemy kupić już od 140 zł wzwyż. Jeżeli jednak zdecydujemy się na porządny pawilon, który bez problemu przetrwa cały letni sezon na zewnątrz i będzie wyposażony w ogrzewanie, podłogę czy oświetlenie, powinniśmy przygotować się na nieco większy koszt.

Pawilon ogrodowy jest świetnym sposobem na urządzenie przytulnego kącika w ogrodzie. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na potrzeby domowników, przeznaczenie konstrukcji, wielość ogrodu czy budżet, którym aktualnie dysponujemy.

źródło: dascompany.com – hale namiotowe

You May Also Like

dywany

Czy warto kupować dywany?

usługi stolarskie

Meble na wymiar – dlaczego warto wybrać tą opcję?

hydroizolacja fundamentow

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest ważna?

odkurzacz karcher

Odkurzacze tradycyjne vs. bezworkowe – sprawdź, które wybrać