Rolety dzien noc

Rolety dzień-noc – rozwiązanie dla minimalistów!

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zasłon okiennych. Wśród osób preferujących proste, a jednocześnie funkcjonalne i estetyczne rozwiązania zdecydowanie najbardziej popularne są tak zwane rolety dzień-noc. Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju zasłony okienne sprawdzają się o każdej porze doby. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki ich konstrukcji oraz mechanizmom, na których opiera się ich użytkowanie. Takie rolety pozwalają na praktycznie całkowite kontrolowanie ilości światła, która wpada do wnętrza pomieszczenia.

Czym są rolety dzień-noc i na czym polega ich działanie?

Rolety dzień-noc to produkty, które w zdecydowanej większości przypadków są wyposażone w specyficzne zasłony. Składają się one z poziomych pasów, które podczas opuszczania lub podnoszenia rolety nakładają się na siebie. Umożliwia to niezwykle precyzyjne regulowanie ilości wpadających do środka promieni słonecznych. Dzięki temu w każdej chwili można dostosować nasłonecznienie pomieszczenia do własnych preferencji lub potrzeb. Funkcja ta przydaje się przede wszystkim w prywatnych mieszkaniach i domach, w szczególności sypialniach, łazienkach czy pokojach dziecięcych. Część producentów lub dystrybutorów oferuje rolety dzień-noc o niezwykle prostym i szybkim montażu. Bardzo często ogranicza się on jedynie do przymocowania produktu do okna, na przykład za pomocą specjalnych wieszaków do rolet w postaci niewielkich, plastikowych haczyków. Nie wymaga to żadnego wiercenia, przybijania, czy innych tego rodzaju czynności.

Rodzaje rolet dzień-noc

Rolety dzień noc dzielą się na kilka typów różniących się od siebie na przykład wielkością lub rodzajem mechanizmu. Jednym z nich są mini rolety z żyłką prowadzącą. Są to wcześniej wspomniane, łatwe w montażu produkty, które mocuje się bezpośrednio do ramy okiennej. Specjalna żyłka, w którą wyposażone są te rolety, ma za zadanie utrzymywać tkaninę zasłony w pozycji przylegającej do okna. Gdyby nie ten niepozorny element, materiał zwisałby w niezbyt estetyczny sposób. Mini rolety dzień-noc stosowane są zwykle w niewielkich pomieszczeniach nie wymagających dużej ilości światła.

Drugim rodzajem rolet typu dzień-noc są produkty oparte na klasycznym mechanizmie kasetowym. Zasłona podczas podnoszenia zwija się wtedy nad oknem, tak samo jak w zdecydowanej większości innego typu rolet. Zazwyczaj montuje się je nie do okna, ale do ściany ze względu na ich stosunkowo duży rozmiar. W przestronnych pomieszczeniach, takich jak salon czy większa sypialnia z pewnością sprawdzą się one lepiej niż mini rolety.

Styl wykonania i kolorystyka rolet dzień-noc

Rolety dzień-noc przeznaczone są głównie dla osób ceniących minimalizm i prostotę połączoną z użytecznością. W związku z tym na rynku obecnych jest mnóstwo takich produktów zaaranżowanych w stonowanej i uniwersalnej kolorystyce. Najpopularniejsze kolory to brąz, szarość, biel lub beż oraz przeróżne ich odcienie.

Rolety dzień-noc to niezwykle proste i użyteczne rozwiązanie. Dla osób preferujących minimalizm stylistyczny oraz szybkość montażu są one wręcz idealnym rozwiązaniem. Należy pamiętać, aby wybierać produkty dobrej jakości, które spełnią swoje zadanie i będą służyć przez lata.

źródło: sklep.mardom.pl

You May Also Like

dywany

Czy warto kupować dywany?

usługi stolarskie

Meble na wymiar – dlaczego warto wybrać tą opcję?

hydroizolacja fundamentow

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest ważna?

odkurzacz karcher

Odkurzacze tradycyjne vs. bezworkowe – sprawdź, które wybrać