Instalacja monitoringu i anten CCTV – dlaczego warto

Instalacja monitoringu i anten CCTV – dlaczego warto?

Każdy z nas chce, aby jego dom, posesja czy firma były odpowiednio zabezpieczone przed włamaniem, kradzieżą czy aktem wandalizmu. W tym przypadku z pomocą przychodzą rozmaite rozwiązania techniczne, takie jak system CCTV.

Czym jest CCTV?

CCTV to rodzaj telewizji przemysłowej, zwanej również dozorową (w dosłownym tłumaczeniu to telewizja działająca w zamkniętym układzie). Cały system składa się głównie z kamer, wideorejestratorów, switchy, konwerterów, manipulatorów i okablowania. Obraz, który monitorują kamery, poddawany jest obróbce i zapisywany w pamięci rejestratora.

Jakie korzyści płyną z zastosowania CCTV?

Rozważając zainstalowanie monitoringu na swojej posesji, z całą pewnością każdy chciałby poznać korzyści, jakie można czerpać z takiej inwestycji. Podstawową zaletą jest w tym przypadku możliwość oglądania tego, co dzieje się w monitorowanej okolicy. Współczesne kamery CCTV pozwalają na przybliżanie i oddalanie obrazu. Obracają się również wokół własnej osi, dlatego zapewniają pełną kontrolę nad znacznie szerszym obszarem niż klasyczny monitoring. Kolejną zaletą monitoringu przemysłowego jest bieżące zapisywanie danych w pamięci rejestratora. Dzięki temu użytkownik może odtworzyć zapisany materiał na przykład w celu zbadania niepokojącego zdarzenia lub w razie konieczności udostępnienia nagrań organom ścigania. Trzecią niezaprzeczalną zaletą wspomnianego systemu jest fakt, że telewizja dozorowa nie tylko rejestruje obraz, ale pełni też funkcję antywłamaniową. CCTV stanowi bowiem bardzo skuteczną barierę dla złodziei i włamywaczy. W przypadku zainstalowania telewizji przemysłowej w firmie kolejną zaletą jest możliwość monitorowania poszczególnych stref oraz zdalna kontrola pracowników. Oczywiście fakt, że obserwacja prowadzona jest całodobowo, bez konieczności nadzoru ludzkiego jest kolejną niepodważalną zaletą.

Czy warto zainwestować w CCTV?

Liczne zalety i stosunkowo łatwy montaż systemu jasno wskazuje na fakt, iż inwestycja w telewizję dozorową jest warta rozważenia. Warto przy tym dodać, że dzisiejsza technologia umożliwia dobór odpowiedniego systemu do konkretnych potrzeb – od prostych systemów składających się z kilku kamer do systemów inteligentnych, które pozwalają na realizację bardzo złożonych zadań.

You May Also Like

dywany

Czy warto kupować dywany?

usługi stolarskie

Meble na wymiar – dlaczego warto wybrać tą opcję?

hydroizolacja fundamentow

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest ważna?

odkurzacz karcher

Odkurzacze tradycyjne vs. bezworkowe – sprawdź, które wybrać