Rejestrator zuzycia energii elektrycznej

Rejestrator zużycia energii elektrycznej, czyli podstawa zrównoważonej produkcji

Zużycie energii elektrycznej w podmiotach reprezentujących branżę produkcyjną jest oczywiście bardzo wysokie. Różnego typu fabryki korzystają bowiem z nowoczesnych maszyn, które do prawidłowej, wydajnej pracy wymagają zasilania. Właściwe gospodarowanie energią elektryczną, kontrola jej zużycia oraz planowanie długofalowych oszczędności związanych z zasilaniem, należą zatem do bardzo istotnych kwestii, wpływających na zrównoważoną produkcję i minimalizowanie dodatkowych kosztów danej działalności. W procesie optymalizacji zużycia prądu bezapelacyjnie konieczny jest kompleksowy system monitorowania zużycia energii elektrycznej.

Skuteczna kontrola firmowych wydatków

Systemy odpowiedzialne za monitoring zużycia energii elektrycznej, pozwalają skutecznie kontrolować ilość energii elektrycznej zużywanej przez dany podmiot. Na podstawie informacji pozyskanych w wyniku takiej kontroli, możliwe jest opracowanie bardziej elastycznego budżetu operacyjnego. Ponadto przedsiębiorstwo postrzegane jest jako jednostka proekologiczna.

Podstawowym zadaniem miernika energii elektrycznej jest pomiar i rejestracja prądu zużywanego przez konkretne urządzenia. Dzięki zastosowaniu tego typu podzespołów można pozyskać rzetelną informację na temat tego, które urządzenia generują największe obciążenia prądowe. To z kolei pozwala na optymalizację przebiegu procesu produkcyjnego.

Prostota montażu i eksploatacji

Wysokiej jakości rejestrator energii elektrycznej to praktyczne urządzenie, które nie tylko monitoruje aktualne zużycie prądu, ale również prognozuje jego wartość w dłuższej perspektywie. Pomimo swojej wysokiej funkcjonalności, moduły tego typu są łatwe w montażu, wygodne w obsłudze i bardzo mobilne. Zazwyczaj wystarczy wpiąć je bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Odczyt danych nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ponieważ są one przedstawiane bezpośrednio na wyświetlaczu. Ponadto istnieje możliwość przesyłu informacji do komputera czy też telefonu. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za optymalizację produkcji i zrównoważony pobór energii elektrycznej mają stały dostęp do informacji.

Najważniejsze cechy rejestratorów

Dostępne na rynku mierniki są w stanie kontrolować i rejestrować prąd zmienny w zakresie 0,15-200 A AC oraz stały w przedziale od 0 do 25 V DC. Atutem takich mierników jest duża pojemność odczytu umożliwiająca rejestrację do 16000, 30000, a nawet 32000 próbek. Użytkownicy mają ponadto możliwość programowania okresów rejestracji, alarmów czy automatycznego rozpoczęcia i zakończenia pracy. Oczywiście miernik energii elektrycznej oferowany jest wraz z odpowiednimi przewodami i zaciskami. Na rynku dostępne są przykładowo mierniki instalacji jednofazowych oraz trójfazowych z cewkami Rogowskiego o średnicy 85 bądź 175 mm. Warto podkreślić, że tego typu komponenty znajdują zastosowanie nie tylko w zakładach przemysłowych, ale również w domach prywatnych czy biurach. Kolejnym atutem wspomnianych wyżej urządzeń i gotowych systemów pomiarowych, jest stosunkowo duża dostępność w sklepach internetowych i stacjonarnych.

Rejestrator zużycia energii elektrycznej może stanowić podstawę zrównoważonej i wydajnej produkcji. Moduły tego typu są bowiem trwałe, wygodne w użytkowaniu i odporne na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, zapewniając przy tym dużą precyzję pomiarową. Ich instalacja może zainicjować proces optymalizacji zużycia energii elektrycznej w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

You May Also Like

rozdrabniacz słomy

Jak rozdrabniacze słomy pomagają w pracy?

druk sublimacyjny

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki do druku przemysłowego?

rodki do mycia i dezynfekcji

Jak dbać o czystość w gospodarstwie?

mycie okien na wysokosci

Jaki sprzęt warto wybrać podczas czyszczenia okien na wysokości?