wyjscie integracyjne na strzelnice

Organizujesz imprezę integracyjną? Postaw na strzelnicę!

Co zrobić, aby zespół był bardziej wydajny, lepiej zmotywowany i przyjazny? Zorganizować pracownikom integrację. Do wyboru jest sporo możliwości, a jedną z ciekawszych opcji jest wyjście na strzelnicę.

Nic tak nie łączy jak… adrenalina

Strzelanie to jeden z najstarszych sportów. Ma wiele zalet, które mogą być przydatne w pracy z grupą. Strzelnica imprezy integracyjne to zajęcie, które wywołuje duże emocje. Daje potężną dawkę adrenaliny napędzającej do działania i dodającej energii. Może też pomóc pozbyć się negatywnych odczuć, stresu oraz napięcia. Na poziomie indywidualnym pomaga ćwiczyć koordynację, cierpliwość, wzmacnia poczucie własnej wartości i sprawczości. Dla zespołu jest treningiem wytrwałości i zdrowej rywalizacji.

Co można robić na strzelnicy?

Do wyboru mamy kilka opcji, w zależności od tego, czy wybieramy strzelnicę krytą, czy otwartą, z terenem przygotowanym specjalnie pod imprezy integracyjne. Często na strzelnicy można skorzystać z opcji rozgrywek paintballowych lub strzelania z łuku. Paintball to strzelanie specjalnymi kulkami, bronią przypominającą pneumatyczną. Jest szczególnie lubiane, bo taka pozorowana walka z ukrywaniem się i zdobywaniem punktów jest naprawdę ekscytująca. Strzelnica imprezy integracyjne na życzenie może przygotować zindywidualizowane zawody strzeleckie, ewentualnie można wybrać gotowy scenariusz zajęć, które pomogą zmotywować i zintegrować zespół. Standardowo można też po prostu  postrzelać do celu, statycznego lub ruchomego, co także daje dużą satysfakcję i oddech od pracy. W takim przypadku na strzelnicy zwykle są do wyboru różne rodzaje broni, wraz z instruktażem. Instruktor opowiada o broni, pomaga wybrać rodzaj i podpowiada, jak jej użyć – jaką pozycję przyjąć, jak ładować magazynek i na co zwracać szczególną uwagę.

Jaki rodzaj broni można wybrać na strzelnicy?

Kto raz spróbuje, zwykle wraca do tego zajęcia, bo też strzelanie z glocka, wiatrówki, shotguna czy kałasznikowa to naprawdę wielka frajda. Ich użycie różni się siłą odrzutu, sposobem ładowania, amunicją, a co za tym idzie – każda z tych broni wymaga innego podejścia. Już samo to, którą z nich wybieramy, sporo o nas mówi i może być ciekawym wyjściem do rozmów o roli danej osoby w zespole. Najbardziej zachowawcze są wiatrówki, które nie mają bardzo mocnej siły odrzutu, a w przypadku wiatrówek na CO2 w ogóle go nie mają. To broń dla osób rozpoczynających przygodę ze strzelaniem, chociaż cenią ją też osoby doświadczone, które lubią w ten sposób ćwiczyć strzelanie do celu. Osoby pewne siebie i odważne chętnie wybiorą karabin, a skore do eksperymentowania sięgną po najnowsze modele pistoletów.

Wyjście integracyjne na strzelnicę to z pewnością dobra inwestycja w zespół. Dzięki tego rodzaju odskoczni od codziennej pracy ludzie lepiej poznają siebie nawzajem, potrenują wiele umiejętności i będą się świetnie bawić, zacieśniając więzy i tworząc wspomnienia. A to z pewnością zaowocuje lepszą pracą.

You May Also Like

rozdrabniacz słomy

Jak rozdrabniacze słomy pomagają w pracy?

druk sublimacyjny

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki do druku przemysłowego?

rodki do mycia i dezynfekcji

Jak dbać o czystość w gospodarstwie?

mycie okien na wysokosci

Jaki sprzęt warto wybrać podczas czyszczenia okien na wysokości?