Angielski biznesowy w Twojej firmie – podstawowe zalety rozwiazania

Angielski biznesowy w Twojej firmie – podstawowe zalety rozwiązania

Podróże służbowe w odległe miejsca, międzynarodowe telekonferencje czy wielonarodowościowe zespoły projektowe stanowią nieodłączny element codziennej pracy w środowisku międzynarodowym. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego to w dzisiejszych czasach niezbędnik do szybkiego rozwoju kariery zawodowej. Płynna komunikacja z zagranicznym klientem czy współpracownikiem wymaga znajomości biznesowego języka angielskiego. Z tego względu zapewne warto pomyśleć o stałym i kompleksowym poszerzaniu kompetencji językowych swoich pracowników o specjalistyczne słownictwo biznesowe. Business speaks English. What about your company?

Business English – dla kogo?
Angielski biznesowy dedykowany jest przede wszystkim osobom, które są bezpośrednio związane ze środowiskiem biznesowym, a także tym, które w codziennej pracy zawodowej komunikują się w języku angielskim. Business English może znacznie ułatwić pracę w działach, takich jak sprzedaż, marketing, finanse, logistyka czy administracja.

Korzyści wynikające ze znajomości biznesowego języka angielskiego
Po pierwsze, znajomość biznesowego języka angielskiego to operowanie słownictwem charakterystycznym dla bardzo zróżnicowanych branż, a także rozeznanie w standardach biznesu w różnych grupach społecznych. Business English umożliwia zatem swobodną i sprawną komunikację z partnerem lub klientem zagranicznym (np. prowadzenie prezentacji biznesowych).

Po drugie, Business English to znajomość zasad prowadzenia korespondencji firmowej w sposób profesjonalny, a także łatwość w prezentowaniu danych i ich bieżącej analizie. Angielski biznesowy zapewnia płynność w wyrażaniu opinii, negocjowaniu, przekonywaniu oraz argumentowaniu. Dzięki dobrej znajomości języka angielskiego utrzymywanie długotrwałych relacji zawodowych z międzynarodowymi partnerami biznesowymi nie będzie już problematyczne, a zasady biznesowej etykiety staną się dobrymi nawykami. Warto podkreślić, że Business English to także umiejętność rozwiązywania kryzysowych sytuacji.

Po trzecie, angielski biznesowy pozwala zaznajomić się ze skrótami, które upraszczają komunikację, pozyskiwanie nowych kontaktów i zawieranie znajomości, dzięki czemu wzrasta efektywność pracy w organizacji.

Business English dla firm
Biznesowy angielski w firmie daje wiele możliwości. Zajęcia mogą być prowadzone indywidualnie bądź dla konkretnych zespołów w danej organizacji oraz realizowane w siedzibie firmy lub w miejscu wskazanym przez władze organizacji. Warto zaznaczyć, że tego typu program tworzony jest z myślą o pracownikach konkretnej organizacji i dopasowywany do ich potrzeb. Działania tego typu będą konieczne, jeżeli przedsiębiorstwo planuje intensyfikację swojej działalności na rynki zagraniczne.

Różnice między Business English a General English

Business English zorientowany jest na tematykę biznesową i zagadnienia z nim związane. Szczególny nacisk położony jest zwykle na bardzo konkretne tematy, które są kluczowe dla danej organizacji.

Warto pamiętać, że język angielski, to jeden z najczęściej używanych języków biznesowych. Jest on najlepszym narzędziem, które gwarantuje swobodne dotarcie do nowych partnerów biznesowych i umożliwia ekspansję firmy na rynki zagraniczne. Stanowi również nieodłączny element budowania relacji i prowadzenia trudnych negocjacji biznesowych. Jednakże mimo swojej popularności pracownicy organizacji bardzo często nadal nie są świadomi, jak ważny w rozwoju ich kariery oraz w ogólnej strategii wzrostu przedsiębiorstwa, jest biznesowy język angielski. Rozwiązaniem tego problemu może być współpraca z profesjonalną szkołą języka angielskiego, która w swojej ofercie ma tzw. szkolenia in company, czyli programy nauczania dedykowane firmom. Szkoła językowa dostosuje poziom nauczania do grupy słuchaczy oraz stworzy specjalną formułę w oparciu o wyartykułowane potrzeby organizacji i charakterystykę branży, w której funkcjonuje dany podmiot. Wykwalifikowany lektor zapewne będzie elastycznie reagować na uwagi i potrzeby zgłaszane przez grupę, jednocześnie zapewniając nowoczesne narzędzia do efektywnej nauki biznesowego języka angielskiego.

źródło: archibald.pl – kursy języka angielskiego

You May Also Like

rozdrabniacz słomy

Jak rozdrabniacze słomy pomagają w pracy?

druk sublimacyjny

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki do druku przemysłowego?

rodki do mycia i dezynfekcji

Jak dbać o czystość w gospodarstwie?

mycie okien na wysokosci

Jaki sprzęt warto wybrać podczas czyszczenia okien na wysokości?