Kurs angielskiego dla dzieci

Kurs angielskiego dla dzieci – podstawowe zalety rozwiązania

Nauka języków obcych stanowi bardzo istotny element edukacji. Warto zatem zacząć poznawać nowy język już od najmłodszych lat. W trakcie kursu językowego dziecko nie tylko osłuchuje się z wymową i akcentem, ale też znacznie szybciej poznaje słownictwo i formy gramatyczne. Oczywiście kurs angielskiego dla dzieci to świetne rozwiązanie nie tylko pod kątem nabywania nowych umiejętności. Dodatkowe zajęcia językowe odbywające się w kilkuosobowych grupach sprzyjają też integracji z rówieśnikami.

Język międzynarodowy

Nie da się zaprzeczyć stwierdzeniu, iż angielski stanowi jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Jak podaje magazyn Together, jest on językiem ojczystym dla ok. 500 mln osób, a dla 300 mln stanowi język codziennej komunikacji. Angielski jest ponadto językiem urzędowym w ponad 50 krajach. Nauką języka angielskiego zajmuje się ok. 1,5 mld osób. Angielski jest bardzo popularny w dydaktyce, a nawet obowiązkowy w niektórych placówkach oświatowych. O powszechności języka angielskiego w kontekście historycznym świadczy kolonialna przeszłość Imperium Brytyjskiego. Współcześnie zaś język angielski wciąż zyskuje na popularności ze względu na popkulturę amerykańską. Muzyka, seriale czy filmy, a więc dziedzictwo kulturowe zza oceanu, stanowi bowiem istotny element globalnej kultury.

Zalety kursu językowego dla najmłodszych

Dzięki popularności języka angielskiego i powszechnego oswojenia dzieci z amerykańskimi czy brytyjskimi sformułowaniami, jego nauka przychodzi stosunkowo łatwo. Szczególnie tyczy się to właśnie najmłodszych, którzy zdecydowanie lepiej radzą sobie z opanowywaniem systemu fonologicznego nowego języka. Nauka angielskiego dla dzieci od najmłodszych lat stymuluje kompetencje językowe, dzięki równoległej nauce języka ojczystego. Uczenie się dwóch języków jednocześnie wpływa na świadomość językową dziecka, a także stymuluje obie półkule mózgowe do wzmożonej pracy. Język angielski dla dzieci jest także doskonałym bodźcem dla stymulacji umysłowej – wspomaga bowiem naukę zapamiętywania. Kurs angielskiego dla dzieci w formule grupowej pozwala też na nawiązywanie relacji z innymi dziećmi i przełamywanie wewnętrznej nieśmiałości.

Kurs angielskiego dla dzieci – indywidualny czy grupowy?

Chcąc wysłać swojego potomka na kurs angielskiego dla dzieci, należy określić, jaki tryb zajęć będzie dla niego najbardziej odpowiedni. Większość szkół językowych oferuje możliwość zapisania się na zajęcia grupowe lub indywidualne. Za pierwszym rozwiązaniem stanowi przede wszystkim fakt, iż dziecko poczuje się na nich dużo swobodniej. Język angielski dla dzieci w grupie zwykle stanowi bowiem formę rozrywki i dobrej zabawę. Grupowa nauka angielskiego dla dzieci jest również doskonałą okazją do prowadzenia konwersacji czy pracy w zespołach, co wpływa na płynność i swobodę wypowiedzi w obcym języku. Warto także zwrócić uwagę na zalety indywidualnego kursu angielskiego dla dzieci. Na takich zajęciach nauczyciel jest bowiem w stanie poświęcić uczniowi całą swoją uwagę, tempo pracy jest dostosowane do jego możliwości, poziom koncentracji ucznia jest nieco wyższy, a dziecko częściej zabiera głos. Dodatkowym atutem indywidualnych zajęć z języka obcego dla dzieci jest dużo większa elastyczność grafiku spotkań z lektorem.

Naukę języka angielskiego warto rozpocząć już od najmłodszych latach. Podczas nabywania umiejętności językowych dziecko poszerza bowiem swoje horyzonty, zwiększa się jego świadomość społeczno-kulturowa, a umysł jest stymulowany do ćwiczeń w zakresie zapamiętywania nowych słów czy zasad gramatycznych.

You May Also Like

rozwoju swojej kariery

Pandemia zwróciła uwagę Polaków na kwestię zdrowia. Możesz wykorzystać to do rozwoju swojej kariery!

Jak serwowac koktajle

Jak serwować koktajle? Poradnik dla początkujących barmanów

kaligrafia

Początek przygody z kaligrafią – jakie przybory będą Ci potrzebne?