Honda Jazz Crosstar – wszystko co musisz wiedziec o nowej hybrydzie Hondy

Honda Jazz Crosstar – wszystko, co musisz wiedzieć o nowej hybrydzie Hondy

W połowie 2020 roku na europejskim rynku motoryzacyjnym pojawi się nowa Honda Jazz. Jedną z jej najatrakcyjniejszych wersji będzie chyba ta oznaczona jako Crosstar. To auto o charakterze miejskiego crossovera.

Auto dla aktywnych

Modele tego japońskiego producenta potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wyrafinowanych klientów. I taka też jest nowa Honda Jazz. Jej wszystkie wersje, a więc i Crosstar, trafią na rynek europejski wyposażone wyłącznie w zaawansowany, dwusilnikowy, hybrydowy układ napędowy. To spełnienie obietnic o ogromnym zaangażowaniu projektantów i inżynierów w to, aby wszystkie modele tej marki były w przyszłości napędzane wyłącznie silnikami elektrycznymi.

Na razie nie są znane parametry silników zastosowanych w najnowszej wersji Crosstar, ale na pewno będą one miały dynamiczny charakter, ponieważ ta wersja reklamowana jest przez producenta jako samochód o sportowym charakterze. Przeznaczony dla ludzi aktywnych lubiących również jazdę w umiarkowanym terenie. Wiadomo natomiast, że auta będą miały jednostki napędowe o zupełnie nowych konstrukcjach przygotowanych wyłącznie na potrzeby tego modelu.

Poza tym te croossovery będą posiadały wyższy prześwit niż bazowe warianty. Wyposażone zostaną również w inną, bardziej unikalną konstrukcją przedniej osłony chłodnicy. To, co będzie odróżniać tę wersję od innych „Jazzów” to również wodoodporne siedzenia i zintegrowane relingi dachowe. Poza tym, dzięki kilku innym modyfikacjom, samochód Honda Jazz Crosstar ma bardziej rasowy i dynamiczny wygląd.

Nowa bryła

Bryły wszystkich odmian Hondy Jazz tej najnowszej generacji przeszły małą rewolucję. Kierowcy mogą np. cieszyć się szerszym polem widzenia. Dzięki poprawionej sztywności skrętnej i zastosowaniu nowych technologii strukturalnych, siła zderzenia jest teraz w większej mierze kierowana w stronę przedniego reflektora i słupków drzwi. Natomiast, gdy spojrzy się na to auto od strony bagażnika, to od razu zwraca się uwagę na bardziej ostre niż poprzednio linie nadwozia, inne poprowadzenie błotników i nadkoli oraz nowoczesny poziomy układ świateł. To wszystko w połączeniu z delikatnym spojlerem dachowym sprawia przyjemne dla oka wrażenia i podkreśla szerokość auta.

Rewolucja na tylnym siedzeniu

Wnętrze tego nowego modelu Hondy Jazz zostało również zmodyfikowane. W środku jest więcej miejsca niż w poprzedniej generacji. Taki efekt uzyskano między innymi dzięki umieszczeniu zbiornika paliwa w centralnej części podłogi, pod przednimi siedzeniami. To dość nietypowe rozwiązanie w tej klasie samochodów. Przednie fotele są teraz szersze. Mają podparcia stabilizujące ciało, a do ich wykonania wykorzystano elastyczną struktury maty, która zastąpiła wcześniejszy układ sprężyn. Teraz nawet w czasie dłuższej jazdy kierowca i pasażerowie mniej się męczą.

Prawdziwa rewolucja dotyczy natomiast tylnej kanapy. Nie chodzi tylko o jej grubsze poduszki zapewniające większy komfort, ale przede wszystkim o zastosowanie wyjątkowo funkcjonalnego systemu składania tylnych siedzeń pod nazwą Magic Seats. Pozwala on na podnoszenie i opuszczanie siedzeń w wielu konfiguracjach. Mogą one zostać nawet postawione całkowicie pionowo w górę, co powoduje bardzo elastyczne kształtowanie przestrzeni ładunkowej.

Oczywiście nowa Honda Jazz Crosstar, jak wszystkie inne modele, posiada szeroki pakiet bezpieczeństwa Honda Sensing. Teraz zastosowano tu nową kamerę szerokokątną. Poprawiło to kontrolę nad otoczeniem samochodu. Udoskonalony został również system hamowania w ruchu miejskim.

Źródło: autowitolin.pl – salon Honda Warszawa

You May Also Like

autoryzowana stacja obslugi

Dlaczego warto serwisować auto w ASO?

pielegnacja auta

Jak nie uszkodzić samochodu podczas samodzielnych czynności pielęgnacyjnych?

Rodzaje wozkow widlowych – krotki przeglad

Rodzaje wózków widłowych – krótki przegląd

Dlaczego warto wymienic opony na zimowe – poradnik

Dlaczego warto wymienić opony na zimowe? – poradnik